Flag Counter

Úvod / / 2012 / V. ročník výstupu na Sinú

V. ročník výstupu na Sinú

V. ročník výstupu na Sinú

V sobotu 7. Júla 2012 sa uskutočnil V. ročník výstupu na Sinú. Túto akciu organizačne a materiálne  zabezpečila obec v spolupráci so Základnou organizáciou Jednoty dôchodcov Slovenska vo Svätom Kríži a aj miestnym podnikateľom, ktorý na túto akciu poskytol občerstvenie.
Účastníci výstupu sa stretli pri chate miestneho poľovníckeho združenia, kde ich privítal starosta obce Vladimír Feketík a po vydaní krátkych organizačných pokynov poprial účastníkom veľa úspechov. Po týchto úvodných slovách bol V. ročník výstupu na Sinú otvorený. Aj keď predpoveď a ani aktuálne počasie po intenzívnej búrke predchádzajúceho dňa nenaznačovali ideálne podmienky na výstup, čo sa prejavilo v nižšej účasti, ale skalných to neodradilo. Negatívne prognózy sa nenaplnili a všetkým odvážnym, ktorí sa zúčastnili, príjemné slnečné počasie prialo. Na vrchole Sinej privítal účastníkov výstupu s kalíškom „povzbudenia“ p. Milan Španko, ktorý stojí za vznikom tejto turistickej akcie a k náročnému športovému výkonu im pogratuloval zástupca starostu obce. Zároveň bolo odovzdaných 68 pamätných listov, ktoré im budú pripomínať toto krásne podujatie. Po krátkom odpočinku a spoločnej vrcholovej snímke sa účastníci vydali na zostup do základného tábora, kde na všetkých čakal chutný guľáš a chladené pivo alebo kofola. Náročný výstup i zostup bol bez úrazu.
Dobrá nálada, priateľské rozhovory a posedenie pri speve pokračovali pri chate do neskorých odpoludňajších hodín, kedy sa toto podujatie skončilo s očakávaním VI. ročníka.

Fotografie Ing. J. Kubo

V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú V. ročník výstupu na Sinú